.:: Zespół Szkół w Paszczynie ::.

Witaj ( Zaloguj | Zarejestruj )

Nawigacja
Strona główna
Położenie
Kontakt
Mapa strony
Szukaj

Patron
Kronika
Historia bliska
Śladami przeszłości
Szlak historyczny

Nauczyciele
Obsługa

Uczeń miesiąca

Organizacje szkolne
Dokumenty szkolne
PSO
Realizowane projekty
Ekologia

Dla Uczniów
Dla Rodziców
Dla Nauczycieli

Plan lekcji
Wywiadówka on-line
Platforma MOODLE
E-nabór

Linki
Forum
Czat
Wyślij SMS
Wyślij e-kartkę
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kto? Gdzie?
Odwiedzający oglądają:
54.204.217.xxx @ news.php
statystyka
Pogoda w Paszczynie
Witamy

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Paszczynie!!!
Zapraszamy do założenia konta i aktywnego udziału w jej redagowaniu.

ZS w Paszczynie na Facebooku


tok dnia 17-04-2012 · Drukuj
PROFILAKTYKA W SZKOLE

mcabaj dnia 26-10-2016 · 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
XVI DZIEŃ PAPIESKI ,,BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA''
Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.


Uczniowie kl.III gim. przy wsparciu ks. Andrzeja Szaraja przygotowali przedstawienie, w którym za pomocą prostych scen ukazali jak wypełniać na co dzień przesłanie tegorocznego XVI Dnia Papieskiego ,,Bądźcie świadkami MIŁOŚIERDZIA’’.

Dobro uczynione drugiemu, zawsze do nas powraca.

mcabaj dnia 25-10-2016 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 48 Czytań · Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
,,… W świecie, którego porządek wyznaczany jest przez nowoczesne technologie organizujące niemal wszystkie sfery naszego życia, nauczyciele stają się ostoją realnej, a nie wirtualnej rzeczywistości, a co najważniejsze - prawdziwych wartości. …’’

/Fragment wystąpienia Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Izabeli Chmiel/


13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana przez sejm rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

W uroczystości szkolnej udział wzięła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Dyr. Tomasz Kłusek złożył nauczycielom i pracownikom życzenia i podziękowania. Podziękował za liczne szkolne sukcesy, które są wynikiem twórczej, pełnej pomysłów i ciekawych inicjatyw pracy. Wyraził swoją wdzięczność za to, że zawsze może liczyć na ich pomoc i wsparcie. Następnie wręczył nagrody dyrektora.

Pani Renata Urban odczytała list Wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza skierowany do pracowników oświaty. Życzenia złożyli również emerytowany dyr. pan Eugeniusz Nowakowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Przygotowana część artystyczna przez ucz. kl.I gim. pod kierunkiem pani Renaty Jezioro wprowadziła w tę uroczystość dużo radości i uśmiechu. Mogliśmy wszyscy z przymrużeniem oka popatrzeć na szkolne zmagania.


mcabaj dnia 25-10-2016 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 53 Czytań · Drukuj
Reprezentacja uczniów oddała hołd bohaterom na Kałużówce

W Braciejowej i na polanie Kałużówka, 28 sierpnia 2016 roku, reprezentacja pocztu sztandarowego naszej szkoły brała udział w uroczystości z okazji 72. rocznicy akcji „Burza” i największej bitwy stoczonej na Podkarpaciu przez żołnierzy Armii Krajowej z oddziałami Wehrmachtu w 1944 roku. W uroczystościach wzięli udział m.in. weterani Armii Krajowej wraz z rodzinami oraz uczestnicy bitwy na Kałużówce, którzy na coroczne uroczystości, pomimo podeszłego wieku, przybyli z różnych stron Polski. Obchody rozpoczęły się przy pomniku w Braciejowej, która upamiętnia bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej oraz cywilne ofiary walk frontowych z 1944 i 1945 roku z parafii Gumniska. Kwiaty przed pomnikiem złożyła delegacja Armii Krajowej na czele z kpt. Izabelą Podhalańską oraz mjr. Zbigniewem Lazarowiczem. Następnie uczestnicy udali się na polanę Kałużówka, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta. Po mszy świętej odbył się ceremoniał patriotyczny z udziałem kompanii honorowej wystawionej przez 16. Tczewski Batalion Saperów z Niska. W imieniu weteranów AK głos zabrał mjr. Zbigniew Lazarowicz, uczestnik bitwy na Kałużówce i syn głównodowodzącego siłami Obwodu AK Dębica – mjr. Adama Lazarowicza „Klamry”. Na zakończenie odczytany został apel pamięci, a pododdział honorowy oddał salwę honorową. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie akcji „Burza” żołnierzy II Zgrupowania 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej. W uroczystościach wzięli udział m.in. uczestnicy bitwy na Kałużówce: Zbigniew Lazarowicz (Wrocław) wraz z siostrą – Danutą Iwan, żoną oraz synem. Bronisław Duman (Szczecin) wraz z córką i zięciem oraz Jerzy Krusenstern (Kraków).


mcabaj dnia 04-10-2016 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 114 Czytań · Drukuj
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY

W dniu 28 września społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Paszczynie wybierała swojego reprezentanta do Młodzieżowej Rady Gminy. Do obsadzenia mieliśmy 1 mandat. wyłoniono 2 kandydatów: Klaudię Cielak i Gabrysię Mitał z klasy II gimnazjum. Po przeprowadzeniu głosowania, nad prawidłowością którego czuwała komisja wyborcza z Klasy III gimnazjum, do Młodzieżowej Rady Gminy z naszej szkoły wybrana została Klaudia Cielak. GRATULUJEMY!

mcabaj dnia 04-10-2016 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 115 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 69 1 2 3 4 > >>


Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Przypominacz
EFS
Szkoła dysponuje pracownią komputerową otrzymaną w ramach
Poprawny CSS!