,,MAŁY ŚWIAT DUŻEGO PIENIĄDZA'' zakończył się dla kl.IV w Warszawie
Dodane przez mcabaj dnia 14-05-2017

Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego chodzimy do pracy? Co się dzieje z pieniędzmi z wypłaty? Dlaczego warto wspierać wolontariat? Czy warto oszczędzać? To pytania, na które poszukiwali odpowiedzi czwartoklasiści.

Projekt Edukacyjny Fundacji Śnieżki ,,Twoja szansa’’ pod nazwą ,,Mały świat dużego pieniądza’’ to dla uczniów kl.IV kilka wyjątkowych spotkań, które łączyły w sobie naukę i zabawę.
Realizacja projektu oparta była na książce ,,Świat pieniądza’’ napisanej przez szesnastolatkę, a więc jak sama pani Anna Mikrut prezes fundacji powiedziała: ,,napisana przez młodych dla młodych’’ i jako taka, stała się doskonałym materiałem edukacyjnym.


Na zakończenie projektu czekała na wszystkich uczestników nagroda.
29 marca 2017 r. o godz.6.23 z dworca PKP w Dębicy, czwartoklasiści niecodziennym dla nich transportem(Pendolino) udali się do Warszawy. A w Warszawie metro, schody ruchome, windy dla niepełnosprawnych, podjazdy. Bez przeszkód i utrudnień.
Plan był napięty. Jeden dzień to za mało, by w pełni skorzystać z atrakcji Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Pieniądza. W obu miejscach czas szybko upływał. Zobaczyć wszystko, dotknąć, pobawić się … Oj trzeba było szybko wracać metrem, bo Pendolino ruszało punktualnie 17.50 do Dębicy.


Bardzo dziękujemy Fundacji Śnieżki ,,Twoja szansa’’ za zabawę i edukację, za wrażenia których doświadczyliśmy podczas podróży i pobytu w Warszawie.
Uczniowie kl.IV SP w Paszczynie.

Rozszerzona zawartość newsa