Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Szkole Podstawowej w Paszczynie od 4 lat jest bezkonkurencyjna w regionie podkarpackim.
Dodane przez mcabaj dnia 03-07-2017

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Szkole Podstawowej w Paszczynie od 4 lat jest bezkonkurencyjna w regionie podkarpackim. Praktycznie od samego powstania osiągamy sukcesy w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, organizowanym przez Bank Polskiej Spółdzielczości. Zaczynając od IV miejsca wspinaliśmy się sukcesywnie na najwyższe podium. Czterokrotnie w regionie zajęliśmy I miejsce. Również nie obyło się bez sukcesu na etapie krajowym - zajęliśmy kolejno II i I miejsce w II i III edycji Programu Talentowisko. Sukcesy w konkursie wiążą się z nagrodami pieniężnymi. Za nagrody zakupiliśmy dla naszej szkoły 2 tablice interaktywne z całym oprzyrządowaniem. Ponadto najbardziej zaangażowani członkowie oraz całe klasy mogły liczyć na dofinansowanie wycieczek szkolnych.
W tym roku po raz pierwszy jako laureat pierwszego miejsca etapu regionalnego zostaliśmy zaproszeni do centrali Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie, gdzie w dniu 12.06.2017 r. odbyła się uroczysta gala, na której uhonorowano laureatów Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Do Warszawy pojechaliśmy samochodem Banku Spółdzielczego w Ropczycach – to właśnie ten bank patronuje naszej działalności. Wraz z opiekunką do Warszawy udały się: Dorota Augustyn i Iza Kopera uczennice klasy VI . Bank Spółdzielczy reprezentował Prezes Zarządu – Pan Tomasz Kasprzycki i Pan Marcin Ortyl – członek Zarządu.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich , którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. Obejrzeliśmy m.in. szatnie dla piłkarzy i sale konferencyjne dla mediów. Siedziba Banku mieści się obok Muzeum Powstania Warszawskiego – w oczekiwaniu na wyjazd na stadion dzięki Panu Prezesowi BS w Ropczycach nasza delegacja zwiedziła również muzeum.
Na ręce Pana Tomasza Kasprzyckiego składamy gorące podziękowania Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ropczycach za zorganizowanie wyjazdu do Warszawy.Rozszerzona zawartość newsa