ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Dodane przez mcabaj dnia 05-07-2017


,,...Poznawajmy świat, zachwycajmy się jego pięknem (…) po to, by być lepszym człowiekiem.
… Unikajmy eksperymentów, które zagrażają naszemu i innych zdrowiu, a wszystko po to, abyśmy z wakacji wrócili zdrowi, wypoczęci i z czystym sumieniem.''


To fragmenty przesłania, jakie skierował do nas ks. proboszcz Stanisław Łącz podczas Mszy Św. kończącej rok szkolny 2016/2017. Przypominając sobie treść całego kazania rozważmy go w naszych sercach, bo skierowane jest ono do nas w trosce o zdrowie naszego ciała, a przede wszystkim ducha.
,,TO NIE KONIEC, TO DOPIERO POCZĄTEK – WDZIĘCZNOŚĆ POZOSTAJE’’

Gospodarzami tegorocznej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego byli uczniowie kl. IIIg. Dla nich to nie tylko koniec nauki w naszej szkole, ale również początek nowej drogi w życiu.
Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, następnie opiekun SU, Pan Mirosław Tomaszewski, dokonał zmiany chorążych pocztu sztandarowego.


Pan dyr. Tomasz Kłusek w swoim wystąpieniu przywitał zaproszonych gości i całą społeczność szkolną. Podziękował za bardzo dobry i pracowity rok szkolny, który obfitował w liczne sukcesy w konkursach i zawodach sportowych na różnych szczeblach. Wspomniał również, że odbyły się w naszej szkole ważne uroczystości szkolne oraz gminne . Pogratulował wyników w nauce zwłaszcza kl.III g., która swój ważny egzamin zdała na poziomie zadawalającym.

Następnie głos zabrali : w imieniu Wójta Gminy Pana Stanisława Rokosza list odczytał Pan Paweł Kucharski, Radny Pan Adam Świętoń, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Chmiel w towarzystwie Pani Marceliny Czerwiec .
Dziękujemy gościom za wszystkie podziękowania i życzenia.


Podczas tegorocznej uroczystości wyrazy wdzięczności kierowaliśmy również do Pani Bogusławy Trytko za jej 42 lata pracy na rzecz naszej szkoły i nas. Pani Bogusława Trytko odchodzi na emeryturę.
Kwiaty i życzenia nie były wstanie wyrazić wdzięczności i ukryć wzruszenia, które towarzyszyło delegacjom Rady Rodziców, GZEASiP, uczniów, dyrektora i nauczycieli oraz pracowników szkoły żegnających Panią Bogusławę.

,,…wiek emerytalny po to jest nam dany , by realizować niespełnione plany …’’
Czego z całego serca jeszcze raz życzymy.


Po tej wzruszającej chwili przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu ucz. kl.III gimnazjum. W kilku humorystycznych scenkach przedstawili historię swojej klasy. Na koniec wszyscy zaprezentowali się w radosnym tańcu ,,belgijskim’’. Za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Gdy ucichły oklaski, nastał moment, na który wszyscy czekali. Rozdanie świadectw. Najpierw świadectwa otrzymali kończący naukę w naszej szkole uczniowie kl.III gimnazjum, a potem pozostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu.. Rodzicom wzorowych uczniów wręczono Listy Gratulacyjne Wójta Gminy Dębica.

Akcentem kończącym całą uroczystość było przedstawienie nagród dla szkoły za udział w konkursach: SKO na kwotę 2000 zł. oraz w konkursie Śnieżki ,,Kolory dla szkoły’’, na kwotę 1000zł. /Dziękujemy rodzicom za głosowanie na naszą szkołę/

Rozszerzona zawartość newsa