WIGILIA SZKOLNA 2017
Dodane przez mcabaj dnia 28-12-2017
,,Jest taki dzień, bardo ciepły choć grudniowy…’’

Od lat zapisany w szkolnym kalendarzu jako dzień piękny i pełen wzruszeń. ,,Wigilie klasowe’’. W tym roku szkolnym po raz pierwszy wyszliśmy z klas i zasiedliśmy przy ,,wspólnym stole’’.

Uroczystość rozpoczęły szkolne jasełka, do których wyjątkowy scenariusz i przygotowanie grup opracowały nauczycielki j. polskiego Renata Urban i Anna Chojnacka oraz nauczycielki języków obcych j. angielski Elżbieta Lenczowska , j.niemiecki- Aneta Gancarz, j.rosyjski Renata Urban.


Treścią tegorocznych jasełek było przesłanie ,,Bóg przychodzi na świat bez względu na kraj, czy też język którym się posługujemy. Możemy różnić się tradycjami świątecznymi, ale to tylko ubogaca ten wyjątkowy Dzień. Ważne, aby gdy Przyjdzie, Zastał otwarte drzwi i miejsce przy stole, którym są nasze serca.’’

Po części artystycznej, którą mogliśmy podziwiać dzięki grze młodych aktorów z klas IV, VII oraz II i III gimnazjum dyrektor szkoły Pan Tomasz Kłusek złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Rada Rodziców dołączając się do życzeń wręczyła na ręce pana dyr. własnoręcznie robione ozdoby świąteczne.

Przyszedł czas na wspólną wigilię.
Modlitwę poprowadził ks. Andrzej Szaraj, po jej zakończeniu połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do ,,wieczerzy’’ . Wszyscy razem.


KOCHANI RODZICE – BAAAARDZO DZIĘKUJEMY.

,,Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień dziś nam rok go składa w darze.,,


Rozszerzona zawartość newsa